Tarvastu lummuses

Tarvastu, 99 elanikuga küla Võrtsjärve ääres.

Kohalikus gümnaasiumis toimub meedialaager ja osalejatele avaneb võimalus ringi vaadata kohas, kuhu turisti jalg sel aastaajal vast kuigi tihti ei satu. Pisematelt alevikelt röövivad enamasti tähelepanu lähedalolevad linnad, kuid väikestes Eesti külades on omamoodi võlu, mida ei tohiks unustada. Nii ka Tarvastus.

Toon välja 8 toredat tegevust, mis muudavad su külastuse Tarvastusse unustamatuks 😊

1. Jaluta mööda apokalüptilist peatänavat külakeskusesse.

Peatänavat ääristavad ajahambast puretud hooned, mis on hoolimata kulunud fassaadile säilitanud oma aegumatu elegantsi. Peatänav on hommikul vaikne ja tühi, justkui mahajäetud. Aknad on laudadega kinni löödud ning kõikjalt koorub värvi. Tundub nagu oleksin sattunud mõne apokalüptilise filmi tegevuspaika. Harva sõidab mööda mõni auto, jalakäijaid on veelgi vähem. Tarvastu on suurepärane võimalus võtta ette üks lühike jalutuskäik vaikuses ja minna kujutlustes ajas tagasi, imetledes I Vabariigi arhitektide tööd.

2. Võta hetk meenutamaks Eesti ajalugu.

Ringtee kõrval, väikeses armas pargis seisab kivistunud valveseisangus tubli Eesti kaitseväelane, lipp võidu märgiks kõrgele tõstetud. Mälestusmärk tähistab Eesti vabadussõda. Pargis on ka pingid, kus võib teelisena ilusa ilma korral pikniku nautida.

3. Mine vaata oma silmaga Eesti omanäoliseimat elektrimaja

Pean tunnistama, et mul kulus päris tükk aega mõistmaks, et selle kihvti majakese aknad ja uksed pole päris, vaid kellegi oskusliku käega maalitud. Petab ära, eks?

Ka elektrimajast võib saada vaatamisväärsus. Tarvastu on väike koht, kuid näib hästi teadvat, kuidas ära kasutada seda, mis neil on. Tõeliselt armas viis anda igavale hoonele uus ilme.

4. Uudista seinamaalingud

Tarvastus võib kõikjal leida kunstipäraseid seinamaalinguid – bussijaamas, hoonete seintel ja isegi raamatukogus. Jaluta ja imetle.

5. Külasta Tarvastu käsitöökoda

Üks õige Eesti küla ei saa läbi ilma käsitöökojata ega tohi ka ühest õigest turismireisist puududa suveniirid. Hüppa läbi Tarvastu käsitöökojast ja soeta endale kohalikku näputööd.

6. Võta aeg maha õdusas raamatukogus

Vihmase ilma korral astu sisse Tarvastu külaraamatukokku. Väikese raamatukogu kohta on seal lai valik kirjandust igale maitsele. 😉

7. Pane tähele omapäraseid külamaju

Tarvastu on tõelise Eesti külaidülli musternäidis. Värvilised majakesed, mille hooldatud aiad vahelduvad unarusse jäetutega mõjuvad muinasjutuliselt. Kiusatus on jääda mõne maja ette seisma, et lähemalt uurida iga juhuslikku detaili. Pastelsetes toonides veskidekoratioon, vedelev ämber, viltuvajunud puitaed… need võivad mõjuda lohakalt, kuid samal ajal tekitavad mõnusalt koduse ja sooja tunde. Tarvastu majakesi imetledes võib terve hommikupooliku mööda saata.

8. Mitmes kohas näed Tarvastu traditsioonilist mustrit?

Esita endale väljakutse leida Tarvastust üles võimalikult palju punast lillemotiivi. See on Tarvastule iseloomulik muster ja ilutseb kõikjal, lipust bussipeatuseni.

Laagrihommikune jalutuskäik Tarvastus jääb mulle kindlasti pikaks ajaks meelde. Kas tead lisaks eelmainituile veel midagi huvitavat, mida Tarvastus leida võib? Anna kommentaarides teada 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: