Kuulsad külalised Õhtulehest

Eile, 27. aprillil 2018 sisenesid Tarvastu muusika- ja kunstikooli aulasse kaks meest. Selgus, et tegu on kuulsate külalistega Õhtulehest: peatoimetaja Martin Šmutov ja foto- ning videograaf Robin Roots.

Kohe, kui kuulsin, et tegu on inimestega Õhtulehest, tõmbusid mu silmad instinktiivselt kissi ja omandasin skeptilise hoiaku: Õhtuleht on minu jaoks seostunud eelkõige “kollase ajakirjanduse” ja draamade ning intriigidega.

Ei saaks öelda, et nüüd täielikult ümber mõelnud olen ning et pärast seda loengut Õhtulehte peamise infoallikana kasutan – intelligendile omaselt eelistan esmalt jätkuvalt ERRi või Postimeest. Siiski, päris maha materdada seda lehte enam ka ei taha ega saa.
Mind hämmastas mõlema esineja siirus ja inimnäolisus: härrad, kellest üks juhib Eesti suurimat meediaväljaannet ning kellest teine on samuti oma ala ekspert, rääkisid publikuga nagu… inimestega. Lihtsas keeles, tähtsustamata end kuidagi üle.
Külalised tõid ka välja, et see ongi nende väljaande eesmärk: jõuda lugejateni inimlikul tasemel. Kui see neil juba meedialaagris osalejatega suuliselt õnnestus, ei teki enam kahtlust, et püstitatud eesmärk on olnud realistlik ja saavutatav. Õigemini, saavutatud.

Pärast külaliste esinemist käisin ringi ja küsisin ka kaasosalejate muljeid. Väga kiideti inimnäolist lähenemist, samas toodi välja, et tehnilise protsessi kirjeldamine polnud huvitav. Mina sellega ei nõustuks, kuna minu jaoks oli just huvitav teada saada, milliseid programme, kaameraid ja objektiive lugude tootmiseks kasutatakse.

Paar mõtet esinejatelt:
– Horoskoobi valmistamine on sama mis vorstitegu: tarbida tahavad kõik, kuid protsessi näha ei soovi keegi.
– Videomontaažis on fade eilne päev. Lihtne cut on kõige ilusam. Ehk siis: ära fade‘i.
– Parem naine kui mees, parem väljas kui sees, parem pikali kui püsti, parem mitmekesi kui üksi.

Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov. Foto: Hans Lõugas.

Ja fun fact ka lõpetuseks: Õhtulehele pole internetis niivõrd tähtsad mitte klikid, kuivõrd aeg, mille lugeja artiklit lugedes veedab.

Ja nüüd ongi kõik. Lugemiseni!

 

Autor: Johanna-Maria P.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: