Joonas Hellerma, кто это?

Image

Kui Noorte Meediaklubi Facebookis ilmus info, et üheks laagrikülaliseks on Joonas Hellerma, siis jagunes seltskond kolmeks. Üks grupp pidi kõvasti ajurakke kasutama, et välja mõelda, kes see on ja mida ta seal laagris rääkida võiks. Teist gruppi valdasid emotsioonid stiilis ,,Aaa, mm, tore, ei koti, pistke Isto lavale parem” ning kolmandat gruppi, kus ka mina kindlasti esirinnas olin, valdas kirjeldamatu rõõm.

28. aprill on see õnnelik päev minu elus, kui silmailu pakkus ,,Plekktrummi” saatejuht Joonas Hellerma. Mina olen täpselt see inimene, kes ei ole esmaspäeva õhtul nõus enne magama minema, kui on ära näinud Hellerma juhitava saate. Mida mina tõsiselt hindan Joonases, on oskus panna inimesi rääkima ja tundma ennast mugavalt, tekitades sellega usaldust. Tema küsimused saatekülalisele ei ole kunagi maakoorest, vaid sügavast Maa välistuumast ja tänu eelmainitud usaldusele hakkab külaline ise rääkima asju veel sügavamast sisetuumast.

Hellerma on doktorikraadiga filosoof. Samuti hindab ta väga selliseid raamatuid, kus kogu loo taga peitub mõni tarkusetera, millest elus lähtuda. Näiteks tõi ta välja Hermann Hesse teose ,,Hommikumaaränd”, mis räägib südamesoovide täitumisest. Kas Sina tead, mis on Sinu südamesoov? Kas Sa ikka ka päriselt tead, või soovid luua endale mingi kujutluspildi enda headusest? Olen 100% veendunud, et kui Hellerma töötaks raamatute müüjana, siis oleks kirjanikel või trükikodadel vaja näpud kiiremini tööle panna, sest see millise innuga mees raamatutest rääkis, see oli vapustav! Minule sai ta lausa mitu raamatut vaimselt maha müüdud.

Samamoodi nagu on Hellermal kombeks iga ,,Plekktrummi” lõpus külalistelt küsida, siis küsisime ka meie temalt kultuurisoovitusi noortele. Küsimusele ,,Nimeta üks raamat, mida iga noor peaks lugema?” vastas mees, et ühist kuldvõtmekest kõigi jaoks kindlasti ei ole, kuid kui valida üks raamat, mida kõik võiksid proovida lugeda, siis see oleks Victor Hugo ,,Hüljatud”. Kindlasti ei ole see lihtne lugemine, kuid tehke proovi, lugege ja vaadake, kui kaugele te sellega jõuate. Lisaks soovitas Hellerma vaadata kõigil kõiki Eesti filme.

Mõnusaid kultuurielamusi kõigile!! 🙂

 

Carmen Toomet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: